ترفندهایی برای مصرف بهینه از شارژ باتری تلفن همراه

1. همیشه زمانی که نیاز به بلوتوث و WiFi ندارید آن ها را خاموش کنید.
بلوتوث و WiFi تلفن همراه مقدار زیادی شارژ مصرف می کنند؛ پس همیشه بعد از استفاده از آن ها جهت بهینه سازی شارژ موبایل خود آن ها را خاموش نمایید.

2. نور صفحه نمایش گوشی خود را کمتر نمایید.
در برخی از گوشی ها تکنولوژی تنظیم خودکار نور صفحه موجود می باشد که بهتر است آن را فعال نمایید اما برخی از گوشی ها چنین قابلیتی ندارند؛ بنابراین جهت حفظ شارژ گوشی خود نور صفحه نمایش را کاهش دهید.

3. از تصاویر متحرک اعم از گیف و فلش استفاده نکنید.
تصاویر متحرک اسکرین سیور و پشت زمینه گوشی جالب می باشند اما به دلیل اینکه این تصاویر نیاز به پردازش دارند مقدار شارژ بیشتری مصرف می نمایند.

4. رینگتون گوشی خود را تنظیم نمایید.
زنگ خوردن گوشی با صدای بلند شارژ زیادی مصرف می نماید مخصوصا در صورتی که به همراه لرزش باشد، پس صداری زنگ گوشی خود را بهینه نمایید و در صورتی که نیاز به لرزش گوشی نمی باشد آن را غیر فعال نمایید.

5. نوع باتری گوشی خود را تشخیص دهید!
برخی باتری ها لیتیومی می باشند و برخی دیگر نیکلی. باتری های نیکلی (قدیمی) در اولین بار نیاز به 10 ساعت شارژ دارند اما باتری های لیتیومی چنین نیست و هر وقت گوشی اعلام کند نیاز به شارژ دارد می توانید به شارژر متصل نمایید. باتری های نیکلی باید تخلیه کامل بشوند و سپس مجددا آن را شارژ نمایید در صورتی که باتری های لیتیومی چنین محدویتی ندارند و هر وقت نیاز به شارژ داشتند می توانید آن را شارژ نمایید.

6. گوشی و باتری را جای خنگ نگهداری نمایید و در معرض تابش مستقیم خورشید قرار ندهید.
باتری های جدید (لیتیومی) دارای سنسور محافظت در برابر حرارت می باشند ولی در صورتی که زیاد در معرض حرارت و نور خورشید باشند ممکن است به آن ها آسیب برسد.

 

امیدواریم با استفاده از این راهکار ها، دیگر نیاز به تعویض باتری خود پیدا نکنید...

/ 0 نظر / 13 بازدید